مشکل غیب شدن منوها در فتوشاپ

رفع مشکل غیب شدن منوها در فتوشاپ

تیکو – برخی از کاربران پس از نصب فتوشاپ گزارش‌هایی مبنی بر مشکل غیب شدن منوها در فتوشاپ به ویژه نسخه‌های بعد از 2020 ارائه داده‌اند. به طوری که با باز کردن فتوشاپ هیچ منویی در بالای صفحه به نمایش گذاشته نمی‌شود. اما با حرکت دادن موس به سمت بالا گاها این منوها برای لحظه‌ای نشان داده می‌شوند. این مشکل می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. پیش از آن که اقدام به حذف فتوشاپ کنید روش‌های زیر را امتحان کرده و نتیجه کار را در بخش دیدگاه‌ها بنویسید تا به دیگران نیز کمک کرده باشیم.

روش اول: مطمئن شوید روی حالت استاندارد هستید

به نظر می‌رسد که شما در حال کار روی حالت تمام صفحه Full Screen Mode یا حالت صفحه با نوار منو Full Screen Mode With Menu Bar هستید. کلید F را در صفحه کلید خود فشار دهید تا به حالت استاندارد برگردید.

روش دوم: تنظیمات فتوشاپ را به حالت پیش‌فرض بازگردانید

اگر روش اول برای عدم نمایش منوها در فتوشاپ جواب نداد فتوشاپ خود را ببندید. حال با نگه داشتن همزمان Alt+Control+Shift فتوشاپ را باز کنید. در این حالت پنجره‌ای باز می‌شود که از شما می‌خواهد تنظیمات فتوشاپ خود را به حالت پیش‌فرض بازگردانید. برای این منظور باید روی تایید کلیک کنید.

همچنین می‌توانید با فشردن دکمه‌های Ctrl+K به تنظیمات رفته و در تب General گزینه Reset Preferences on Quit را انتخاب کرده و روی OK بزنید. در نهایت فتوشاپ را ریستارت کنید.

بازگردانی تنظیمات فتوشاپ

روش سوم: کارت گرافیک خود را برای رفع مشکل غیب شدن منوها در فتوشاپ به‌روز کنید

یکی دیگر از دلایل مشکل عدم نمایش منوها در فتوشاپ به‌روز نبودن درایور کارت گرافیک شماست. کارت گرافیک سیستم خود را به آخرین نسخه به‌روز کنید و پس از ریستارت کردن کامپیوتر مجدد فتوشاپ را باز کنید. همچنین مطمئن شوید از آخرین ورژن Direct X  نیز استفاده می‌کنید. مقاله سیستم مورد نیاز برای فتوشاپ را مطالعه کنید و ببینید آیا حداقل سخت‌افزار لازم برای اجرای فتوشاپ را دارید یا نه!

روش چهارم: تعداد کارت‌های گرافیک را چک کنید

اگر سیستم شما همزمان از دو کارت گرافیک استفاده می‌کند باید یکی از آنها را غیرفعال کنید. چرا که Photoshop با کارت گرافیک‌ها یا درایورهای ترکیبی سازگار نیست.

برای این منظور به Device Manager رفته و از بخش Display adapters تعداد کارت‌های گرافیک موجود را بررسی کنید، سعی کنید یکی از آنها را غیرفعال کرده و سپس مشکل غیب شدن منوها در فتوشاپ را بررسی کنید. البته بهتر است کارت گرافیک Onboard خود را غیرفعال کنید.

چک کردن کارت گرافیک برای مشکل غیب شدن منوها در فتوشاپ

روش پنجم: کارت گرافیک خود را تعویض کنید

اگر هیچ یک از روش‌های بالا برای شما کار نکرد، احتمالا کارت گرافیک شما با فتوشاپ سازگار نیست و پردازنده گرافیکی دیگر پشتیبانی نمی‌شود. باید به فکر تامین هزینه خرید کارت گرافیک باشید. یا شایدم بهتر است از نسخه‌های قدیمی‌تر فتوشاپ استفاده کنید.

رفع مشکل غیب شدن منوهای فتوشاپ در سیستم عامل Mac

اگر شما از سیستم عامل مک استفاده می‌کنید باید بدانید که Mac نوار منو را در بالای کل صفحه و بالاتر از پنجره نرم‌افزار فتوشاپ قرار می‌دهد.

رفع مشکل غیب شدن منوهای فتوشاپ در سیستم عامل Mac

این مطالب را هم حتما بخوانید

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این پیشنهاد یکبار برای شما نمایش داده می‌شود.

پیشنهاد شگفت‌انگیز و تکرار نشدنی برای شما!

از گوگل، مدرک معتبر و قابل استعلام بگیر! اونم رایگان!

اول کد تخفیف 100درصدی زیر رو یادداشت کن …

googlefree