حل مشکل درگ نشدن عکس در فتوشاپ

حل مشکل درگ نشدن عکس در فتوشاپ

بسیاری از کاربران پس از نصب نرم‌افزار فتوشاپ با مشکل عجیب درگ و دراپ نشدن (کشیدن و رها کردن) عکس در فتوشاپ مواجه می‌شوند که گاهی آنها را از کار کردن با فتوشاپ منصرف کرده یا به سراغ نسخه‌های قدیمی‌تر رفته و از امکانات جدید فتوشاپ بی‌بهره می‌شوند. برخی هم ترجیح می‌دهند با استفاده از منوی File و انتخاب گزینه open مشکل درگ نشدن عکس‌های خود را به نوعی مرتفع کنند که این کار بسیار آزار دهنده و خسته کننده است.

ما قصد داریم در این مقاله آموزشی یکبار برای همیشه این مشکل را حل کنیم اما نکته‌ای که باید در اینجا به آن اشاره کرد این است که این مشکل در بیشتر اوقات از نرم‌افزار فتوشاپ نبوده بلکه مربوط به تنظیمات رجیستری ویندوز است.

مجددا متذکر می‌شویم که هر گونه تنظیم اشتباه در رجیستری ویندوز ممکن است باعث آسیب به تنظیمات آن شما شود پس در صورتی که با این بخش آشنا نیستید حتما از یک متخصص کمک بگیرید.

برای رفع مشکل درگ و دراپ نشدن (Drag and Drop) عکس در فتوشاپ ابتدا همانند تصویر زیر از قسمت جستجوی ویندوز کلمه regedit را تایپ کرده و وارد قسمت Registry Editor شوید. البته با فشردن کلیدهای ترکیبی Windows+R نیز می‌توانید به قسمت جستجوی ویندوز دسترسی داشته باشید.

حل مشکل درگ نشدن عکس در فتوشاپ

پس از نمایش صفحه مربوط به تنظیمات رجیستری یا همان Register Editor روی پوشه HKEY_LOCAL_MACHINE دو بار کلیک کنید تا زیر پوشه‌های آن ظاهر شود.

drag and drop in photoshop

اکنون همانند تصویر زیر از زیر پوشه‌های HKEY_LOCAL_MACHINE، روی پوشه SOFTWARE دو بار کلیک کنید.

آموزش حل مشکل درگ کردن عکس در فتوشاپ

اکنون در زیر پوشه‌های SOFTWARE به دنبال پوشه Microsoft گشته و برای نمایش زیر پوشه‌های مربوطه، روی آن دو بار کلیک کنید. تا بتوانیم مرحله به مرحله مشکل درگ نشدن عکس در فتوشاپ را حل کنیم.

باز نشدن عکس در فتوشاپ

همانگونه که مشاهد می‌کنید پس از باز کردن پوشه Microsoft با انبوهی از زیر پوشه مواجه می‌شویم که باید در بین آنها به دنبال پوشه Windows بگردید و با دو بار کلیک روی آن به زیر پوشه‌های Windows دسترسی پیدا کنید.

درگ نشدن عکس در فتوشاپ

انتخاب پوشه‌ها را همانند تصویر زیر با دو بار کلیک بر روی CurrentVersion در زیر پوشه Windows ادامه دهید.

رجیستری ویندوز

اکنون نوبت انتخاب پوشه Policies با دوبار کلیک روی آن است تا بتوانیم مشکل درگ نشدن عکس در فتوشاپ را حل کنیم.

drap image in photoshop

خسته نباشید! رسیدیم به انتخاب آخرین پوشه جهت رفع مشکل باز نشدن عکس در فتوشاپ با drag and drop و آن پوشه System می‌باشد که باید روی آن فقط یک کلیک انجام دهید.

تصاویر من در فتوشاپ باز نمی شود

با یکبار کلیک روی پوشه System مشاهده می‌کنید که یک لیست از تنظیمات رجیستری مربوط به این پوشه در سمت راست قسمت Registry Editor باز می‌شود و شما برای رفع مشکل درگ نشدن تصاویر در فتوشاپ باید همانند تصویر زیر دنبال یافتن گزینه EnableLUA باشید و روی آن دوبار کلیک کنید.

رفع مشکلات فتوشاپ

با دو بار کلیک بر روی EnableLUA صفحه مربوط به تنظیمات این رجیستری برای شما نمایش داده می شود که در قسمت Value data عدد یک به نمایش در آمده است.

درگ نشدن تصاویر در فتوشاپ

اکنون کافی است مقدار Value data را از یک به صفر تغییر داده و برای ذخیره تغییرات روی گزینه OK کلیک کنید.

مشکل درگ دراپ فتوشاپ

برای اعمال تغییرات در ویندوز نیاز است یک بار ویندوز خود را ری استارت Restart کنید تا مشکل درگ نشدن عکس در فتوشاپ حل شود.

با انجام مراحل بالا دیگر مشکلی در رها کردن و کشیدن عکس در فتوشاپ نخواهید داشت و می‌توانید با Drag and Drop کردن تصاویر خود در این نرم‌افزار قدرتمند از کار کردن با آن لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *